UPS آسانسور: اطمینان از منبع تغذیه بدون وقفه برای آسانسورها یا بالابرها در موسسات مسکونی، تجاری و صنعتی

یو‌ پی ‌اس آسانسور

عواملی مانند مدت زمان قطع برق مشترک، ظرفیت موتور بالابر، نوع آسانسور، استفاده از آن در یک منطقه مسکونی یا تجاری و غیره، در هنگام ساخت یو پی اس آسانسور در نظر گرفته می شود.

منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS چیست؟

یک یو پی اس (منبع تغذیه اضطراری) به عنوان جایگزینی برای تامین برق اضطراری بار در هنگام از کار افتادن منبع برق ورودی اصلی استفاده می شود. این یک دستگاه الکتریکی است که همچنین به رفع اکثر مشکلات رایج برق در مناطق مسکونی و تجاری کمک می کند. همچنین قابلیت ذخیره انرژی در باتری و استفاده از آن در مواقع ضروری را دارد.

یو پی اس آسانسور چیست؟

یو پی اس آسانسور یا بالابر در دسته یو پی اس آفلاین قرار می گیرد و از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از شارژر، باتری و اینورتر. یک یو پی اس بالابر منبع تغذیه سه فاز است و همزمان با شارژ باتری ها، آسانسور را تغذیه می کند. این دستگاه الکترونیکی را می توان به عنوان یک راه حل موثر پشتیبان برق برای آسانسورها توصیف کرد. یو پی اس آسانسور با در نظر گرفتن چندین فاکتور مهم مانند مدت زمان قطع برق مشترک، ظرفیت موتور آسانسور، نوع آسانسور، استفاده از آن در یک منطقه مسکونی یا تجاری و غیره تولید می شود.

یو پی اس آسانسور چگونه کار می کند؟

در صورت قطع برق، هنگامی که منبع اصلی تامین نمی شود، حالت باتری به طور خودکار روشن می شود تا خروجی سه طرفه تولید شود که به نوبه خود به تغذیه بارهای متصل کمک می کند. راحت ترین قسمت این است که وقتی منبع تغذیه اصلی بازیابی می شود، UPS به طور خودکار آسانسور را به منبع اصلی منتقل می کند و یک بار دیگر شروع به شارژ باتری ها می کند. مرحله انتقال بین قطع منبع اصلی و سوئیچ به پشتیبان فقط حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول می کشد.

 

ویژگی های یو پی اس آسانسور

  • یو پی اس آسانسور کاملا اتوماتیک است و نیازی به مداخله دستی ندارد.
  • یو پی اس های آسانسور به طور هدفمند به گونه ای ساخته شده اند که اندازه جمع و جور داشته باشند به طوری که می توان آنها را در هر مکانی نصب کرد – چه در زیر راه پله و چه در اتاق دستگاه آسانسور.
  • از همه مهمتر، استفاده از یو پی اس آسانسور کاملاً ایمن است، زیرا به جای سوخت هایی که در طبیعت قابل اشتعال هستند، از برق استفاده می کند. از نظر ساختاری نیز کاملاً پایدار است.
  • یو پی اس های آسانسور عمدتاً سازگار با محیط زیست هستند زیرا هیچ گونه آلودگی صوتی، صدا و آلودگی هوا ایجاد نمی کنند.
  • با یک سیستم تولید برق با ظرفیت بالا، اینها برای استفاده در بخش های مسکونی، تجاری و صنعتی قابل اعتماد هستند.

 

کاربردهای یو پی اس آسانسور

  • آنها سیستم های تولید برق کاملی هستند که قادر به راه اندازی آسانسور/بالابر در انواع موسسات اعم از تجاری، صنعتی یا مسکونی به شیوه ای مقرون به صرفه هستند.
  • آنها دستگاه های ایده آلی برای کاهش ناکارآمدی ناشی از کمبود برق و قطعی خطوط اصلی هستند.
  • یو پی اس های آسانسور در اندازه های مختلف موجود است و انواع معمولی که مورد استفاده قرار می گیرند می توانند بین ۲ تا ۳ ساعت و حداکثر ۸ ساعت از باتری پشتیبان تهیه کنند.
  • این سیستم ها می توانند برق پشتیبان آسانسورها و بالابرها را بدون هیچ تاخیری تامین کنند.
  • یو پی اس های آسانسور همچنین کنترل کامل دیجیتالی را ارائه می دهند که در آن اینورتر و شارژر هر دو توسط یک واحد کار می کنند.

توسعه فناوری ادیب افتخار دارد سه مدل یوپی اس آسانسور را به بازار ارائه نماید، برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام کافیست روی نام آن کلیک کنید:

 

برای مشاهده منبع مقاله کلیک کنید